W Centrum Diagnostyki Medycznej HAHS przeprowadzamy kompleksową diagnostykę oraz leczenie schorzeń układu moczowo-płciowego.
pon.-pt. 7:00 - 20:00, sob. 8:00 - 14:00
Diagnozujemy i leczymy m.in. takie schorzenia jak:
Objawy, które powinny zaniepokoić i z którymi warto zgłosić się do urologa:
Uczucie parcia na pęcherz oraz pieczenie podczas oddawania moczu i niemożność powstrzymania mikcji mogą być objawami infekcji pęcherza, które nieleczone prowadzą do poważnych zaburzeń oraz powikłań, np. zaburzeń erekcji u panów oraz niepłodności. W przypadku zauważenia takich objawów należy niezwłocznie zgłosić się do urologa, aby mógł on zlecić odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz wykluczyć poważniejsze choroby.
Częstym schorzeniem, z jakim panowie zgłaszają się do urologa, jest łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH). Ta uciążliwa choroba dotyczy znacznej większości mężczyzn w wieku dojrzałym i może powodować uporczywe zaburzenia w oddawaniu moczu, a w skrajnym przypadku doprowadzić do całkowitego zatrzymania moczu, co jest stanem zagrożenia życia. Początkowo rozrost gruczołu krokowego objawia się częstym oddawaniem moczu, także w nocy, osłabieniem strumienia moczu oraz uczuciem niepełnego opróżnienia pęcherza.
Urolog zajmuje się także diagnozą nowotworów, jeśli obejmują one narządy układu moczowo-płciowego. Do najczęstszych należą: rak prostaty, pęcherza moczowego oraz nerki.
W naszym Centrum wykonujemy szeroki zakres badań w kierunku wykrycia chorób układu moczowo-płciowego, m.in.:
Badanie nerek, pęcherza moczowego, wielkości gruczołu krokowego (u mężczyzn).
Bezbolesne badanie, które pozwala ocenić wielkość gruczołu krokowego i wychwycić nieprawidłowości.
Nieinwazyjna i bezbolesna ocena stanu jąder, moszny i najądrza. Pozwala na zdiagnozowanie nowotworów, guzków i torbieli. Zalecane w m.in. profilaktyce nowotworu jąder, który dotyka mężczyzn najczęściej w wieku 20-35 lat.
To bezbolesne, nieinwazyjne badanie, które pomaga w diagnozowaniu zaburzeń w oddawaniu moczu. Umożliwia określenie siły mięśni odpowiedzialnych za opróżnianie pęcherza moczowego, szybkość oddawania moczu i jego ilość.
To kilka różnych badań pozwalających ocenić ilość oddawanego moczu, czas, ciśnienie wewnątrz pęcherza i odbytnicy oraz napięcie mięśni zwieraczy. Wykonuje się je przy zaburzeniach oddawania moczu, by ocenić pracę pęcherza moczowego i cewki moczowej, jeśli inne badania (np. USG układu moczowego) wykazały nieprawidłowości.
W Centrum Diagnostyki Medycznej HAHS pacjentami opiekuje się: